kočka po sterilizaci 

 

PROČ JE KASTRACE A STERILIZACE PRO KOČKY VHODNÁ?

Většina doma chovaných koček je kastrovaná, což je dobře, protože jim to prodlužuje život. Díky kastracím se nerodí nechtěná koťátka, kočky nejsou vysíleny březostí ani četnými porody. Kastrovaní kocouři neznačkují své teritorium, nejsou ovládáni sexuálním pudem a nehrozí jim ani úrazy z dobrodružných cest. Soužití s kastrovanými kočkami je snesitelnější i pro jejich majitele, zvířata přítulnější a mazlivější než předtím. Výhodou je, že po kastraci nepociťují pudovou frustraci a dožívají se v průměru vyššího věku. Cenově se kastrace, v závislosti na veterinárním pracovišti, pohybuje v rozmezí od 600 Kč do 800 Kč u kocoura a od 800 Kč do 1.600 Kč u koček.

 

ZMĚNÍ SE OSOBNOST MOJÍ KOČKY PO KASTRACI A JAK TO MŮŽE OVLIVNIT JEJÍ ZDRAVÍ?

S hormonální změnou po kastraci může dojít u koček ke změně temperamentu, potravního chování a metabolismu. Není pravidlem, že by kočky po kastraci ztloustly. Záleží na majiteli, jak bude svého mazlíčka krmit a jestli bude dostatečně dbát na správnou životosprávu. Veterináři doporučují majitelům, aby pravidelně kontrolovali hmotnost kočky nebo kocoura. Kočky bývají po kastraci klidnější a lenivější, s nižší pohybovou aktivitou jim hrozí nadváha. Lepší než omezovat množství podaného krmiva je krmit kočku speciálním krmivem pro kastrované jedince. 
 

HROZÍ MOJÍ KOČCE PO KASTRACI NĚJAKÉ ZDRAVOTNÍ POTÍŽE?

Kastrované kočky jsou náchylnější ke vzniku onemocnění spodních cest močových, značka Perfect Fit proto přichází s inovací, která kastrovaným kočkám velmi prospívá. Novinka – krmivo Perfect Fit Pro-Sterile – je speciálně vyvinuta pro kočky po kastraci a sterilizaci. Jedinečné složení Perfect Fit Pro-Sterile odpovídá všem nárokům na zdravou výživu koček, navíc působí preventivně proti onemocněním močového traktu a nadváze. Vyvážený poměr vitaminů (A, D3, E a C) a minerálních látek podporuje optimální pH moči a snižuje riziko výskytu močových kamenů. Perfect Fit Pro-Sterile obsahuje nezbytný taurin, čímž zlepšuje zrak, funkci srdce a posiluje imunitu koček. Kombinace biotinu, zinku a omega-6 mastných kyselin zajišťuje kočkám zdravou kůži, lesklou srst a skvělou kondici. 


 

© 2013 Mars, Incorporated and its Affiliates. All Rights Reserved.