kotě

 

PROČ KOŤATA OBČAS VRÁŽEJÍ DO PŘEDMĚTŮ, JAKO BY NEVIDĚLA, ŽE SE K NIM PŘIBLIŽUJÍ?

Koťata nemají problém s rozeznáváním předmětů, jsou jen ještě trochu neohrabaná stejně jako děti, které se učí chodit. Spolu s dospíváním se kočce zlepšuje také koordinace pohybu. Ale k tomu je potřeba hodně času a energie!

Krmivo Perfect Fit Junior je bohaté na bílkoviny, nezbytné ke správnému růstu mladé kočky. Díky němu se bude snadno učit běhat, skákat a chytat – dovednosti nezbytné při lovu!

 

PROČ KOŤATA ODHAZUJÍ PŘEDMĚTY ZA SEBE A PAK DĚLAJÍ KOTRMELCE A PŘEVRACEJÍ SE NA NĚ?

Toto chování souvisí se zdokonalováním loveckého umění kočky. Koťata často trénují chytání, kotrmelce a obracení se na předměty určené pro kočky. Takto si rozvíjejí své schopnosti, které budou potřebovat při lovu.

Perfect Fit Junior obsahuje velké množství bílkovin, které zajišťují kotěti energii a zdravý vývoj. A je v něm také vyvážené množství vápníku a fosforu, které jsou nezbytné pro správný růst kostní tkáně, což je pro mladou kočku velice důležitý faktor.

 

PROČ ROZDOVÁDĚNÁ KOŤATA NAJEDNOU ULÉHAJÍ KE SPÁNKU?

Koťata jsou jako malé děti – po vysilujícím výdeji energie při hraní velmi rychle pociťují neodkladnou potřebu odpočinku. Proto je dobré takovému chování porozumět. Koťata se mohou opravdu radovat ze života jen tehdy, pokud jejich strava obsahuje správný poměr nutričních složek a dodává jim nezbytnou energii. Perfect Fit Junior obsahuje velké množství bílkovin, které zajišťují kotěti energii a zdravý vývoj. A je v něm také vyvážené množství vápníku a fosforu, které jsou nezbytné pro správný růst kostní tkáně, což je pro mladou kočku velice důležitý faktor.

 

EXISTUJE VŮBEC NĚCO, CO BY KOTĚ NECHTĚLO OČICHAT NEBO OKOUSAT?

V prvních měsících života se mladá koťata díky silnému objevitelskému instinktu velmi rychle vyvíjejí. K získávání vědomostí o okolním světě používají svou tlamičku stejně jako nemluvňata používají své prstíky a ústa – dotýkají se různých předmětů, očichávají je, občas se pokoušejí je kousat nebo žvýkat. Tehdy se může stát, že kotě olízne nebo zkonzumuje něco, co mu uškodí. Proto jsou v životě kotěte tak důležitá očkování, která jej chrání proti tomu, když přijde do kontaktu s cizí nemocnou kočkou nebo nějakým infikovaným předmětem.

 

Správná výživa posiluje přirozenou imunitu organizmu. Perfect Fit Junior obsahuje speciální směs nutričních složek zvyšujících imunitu kotěte – např. vitamin E, vitamin C, zinek a lutein. Tyto látky také podporují účinek podaných očkovacích látek, díky čemuž je kotě lépe chráněno proti infekcím.

 

V JAKÉM VĚKU KOTĚTI VYPADAJÍ MLÉČNÉ ZUBY A ZAČNOU RŮST STÁLÉ?

Ve věku zhruba 4 měsíců začíná kotě měnit své mléčné zuby za stálé. Majitel může najít jeden nebo dva takové zoubky na kočičí podestýlce či na podlaze. Avšak vzhledem ke svému malinkému rozměru se zoubky nejčastěji ztratí, a proto lze tento významný moment snadno přehlédnout.

 

V tomto období je důležité podávat kotěti krmení, které mu umožní dobře se vyrovnat se změnami probíhajícími v jeho těle. Suché krmivo Perfect Fit Junior má formu speciálních sušenek velikostí a zrnitostí přizpůsobených specifikům rostoucí tlamičky a obsahujících správný poměr vápníku a fosforu, díky čemuž budou zuby kotěte stále silné a zdravé.
 


 

© 2013 Mars, Incorporated and its Affiliates. All Rights Reserved.