kočka se sklony k nadváze

 

PROČ NĚKTERÉ KOČKY TLOUSTNOU?

Základními příčinami nadváhy je nedostatek pohybu a příliš hojná nebo energeticky nesprávně vyvážená strava. Riziko rozvoje obezity je značně vyšší u starších, méně aktivních zvířat, která jen zřídka vycházejí ven. Nejčastější případy pozorujeme u vykastrovaných kocourů nebo koček po sterilizaci.

Perfect Fit In-Form obsahuje o 30 % méně tuku než jiné druhy Perfect Fit. Díky tomu je méně energetický a pomáhá udržovat optimální tělesnou hmotnost zvířat se sklony k nadváze.

 

JSOU OBÉZNÍ KOČKY NÁCHYLNĚJŠÍ K NEMOCEM?

Obezita je vážným zdravotním problémem, protože tuková tkáň se ukládá nejen pod kůží, ale rovněž na vnitřních orgánech. To může zvýšit náchylnost k mnoha nebezpečným nemocem, jako jsou např. cukrovka, srdeční nedostatečnost, problémy s krevním oběhem a močovou soustavou, degenerace kloubů i páteře, a dokonce také nádory.

Perfect Fit In-Form obsahuje L-karnitin, který snižuje hladinu cholesterolu a reguluje množství tuků v organizmu. Krmivo obohacené L-karnitinem pomáhá snižovat nadváhu a zabraňuje obezitě.

 

PROČ SE JINDY ČISTOTNÁ KOČKA ZAČÍNÁ NÁHLE VYPRAZDŇOVAT MIMO ZÁCHOD?

Kočka může přestat používat záchod z mnoha důvodů. Například nemá ráda novou podestýlku nebo odmítne přestěhování záchodu na jiné místo. Mnohem vážnější příčinou může být onemocnění močových cest. Kočka si spojuje záchod s bolestí, kterou zažívá při vyprazdňování, a začíná se mu vyhýbat.

Perfect Fit In-Form byl vyvinut s důrazem na správný poměr minerálů tak, aby omezil vznik močových kamenů a zabránil onemocnění močové trubice.

 

PROČ KOČKA NĚKDY IHNED PO JÍDLE ZVRACÍ?

Vyzvracení potravy krátce po jídle může být způsobeno příliš hltavým způsobem přijímání potravy v kombinaci s nedostatečným rozkousáním jednotlivých soust a jejich polykáním vcelku. Příčinou zvracení mohou být také nadměrné porce podávané kočce najednou. Jindy problém spočívá v chomáčcích srsti, které uvíznou v trávicí soustavě zvířete a brání její správné funkci.

 

Perfect Fit In-Form obsahuje výběr přírodních vláknin, které usnadňují posouvání chlupů trávicí soustavou, což snižuje vznik chomáčů srsti.
 


 

© 2013 Mars, Incorporated and its Affiliates. All Rights Reserved.